Cviky na sexi pevný zadok

Na štihlosti nezaleží, ale na pevnosti ÁNO!

Viacerých z nás trápi naše pozadie, ktoré nespĺňa parametre, aké by sme si priali. Ale sexi pevný zadok získame iba poctivým cvičením. Aby ste nestrácali čas, dávame vám do pozornosti špeciálne tvarovacie cviky, ktoré zaručene pomôžu!Sexi zadok neznamená len chudý zadok, ale predovšetkým pevný a vytrénovaný zadok. Väčší zadok u ľudí, ktorí športujú vyzerá častokrát krajšie než u štíhlych ľudí, ktorí nešportujú. Držíme sa hesla, nie všetko chudé je aj pekné. A tento článok je venovaný všetkým vám, ktorí chcete mať pevné a vyšportované sexi zadky. V prípade, že nie ste so vzhľadom zadnej časti tela spokojní, o to viac by ste mali na ňom popracovať. V zostave cvičení nesmú chýbať drepy, výpady a dvíhanie panvy. Uvedené cviky cvičte aspoň trikrát týždenne. Po precvičení sedacích svalov im doprajte regeneráciu v trvaní 48 hodín.

Drepy na zadok i nohy

Postavte sa na šírku ramien, chrbát je vystretý a ruky sú pred telom. Vykonávajte drep tak, ako keby ste si chceli sadnúť na stoličku. Dôležité je, aby váha tela spočívala na pätách. Maximálnu pozíciu dosiahnete vtedy, keď sú stehná rovnobežne s podlahou. V začiatkoch nie je potrebné dosiahnuť túto pozíciu. Dopracujete sa ku nej postupne pravidelným a systematickým cvičením. Pozor na správne dýchanie, smerom nadol preveďte výdych, pri návrate do východiskovej pozície nádych. Opakujte tri série po osem opakovaní. Postupom času môžete pridávať počet opakovaní a zvýšiť záťaž prostredníctvom jednoručiek (v tomto prípade sú ruky vedľa tela).

Výpady spevňujú zadok, učia rovnováhe a koordinácii

S výpadmi začínajte v stoji, nohy sú pri sebe a ruky vbok. Výpady robte striedavo, najskôr vykročte dopredu pravou nohou a potom ľavou. Najdôležitejšou zásadou je, aby bolo koleno pri výpade zohnuté do pravého uhla a zarovno s členkom. Trup je stále rovno, žiadne predkláňanie ani zakláňanie. Opakujte 3 série a 8 opakovaní na každú nohu.

Dvíhanie panvy

Cvik sa vykonáva v ľahu na podložke, ruky sú vedľa tela, nohy mierne rozkročené a pokrčené tak, aby boli celé chodidlá na podložke. Zodvihnite panvu s výdychom do výšky 20 až 25 cm nad podložku, z najvyššieho bodu a s nádychom sa vráťte tesne nad zem. Opakujte osem krát v troch sériách. Následne môžete cvik vykonať tak, že preložíte ľavú nohu cez pravé koleno a opačne.