"hovorí sa, že každý by mal robiť to, čo má rád, čo robí zo srdca a v čom je dobrý"

Nikdy som nevedel spievať, nikdy som nenamaľoval obraz, nikdy by som sa nepustil do výstavby mosta, alebo nejakej budovy.

Od malička som mal blízko len k jednej veci a to je tancovanie. Ako 6-ročný som účinkoval v miniplayback show, kde som tancoval na pesničku Billie Jean od kráľa POP-u Michaela Jacksona. Nie je to nič závidenia hodné, ale bol to moj prvý kontakt s publikom, kde som sa musel vzdať, u mňa kedysi dosť výraznej hanblivosti.

Na prelome základnej a strednej školy ma mama (proti mojej vôli) prihlásila do tanečného klubu Latinsko-amerických tancov. Po krátkej dobe som zistil, že rozhodnutie mojej mami vôbec nebolo zlé, 

a čo jej ďakujem do dnes. Nebyť tohto momentu, keď učinila tak ako učinila, by som bol ukrátený o neskutočné množstvo skúseností a zážitkov z tanečného sveta. Súťaže, vystúpenia, sústredenia, školenia neboli len o tom, ako zdokonaliť pohyb tela, ale aj o tom ako byť človekom so spoločenským cítením. Pomohlo mi to pochopiť, že tancovanie nie je len o tom ako zaujať a ukázať iným, že je niekto o niečo viac ako ten druhý.

Ak niekto takýmto spôsobom uvažuje, nech si radšej odloží tanečné topánky do kúta a môže prestať. Tancovanie je vyjadrenie vnútorných emócii tela a duše a nie je nič krajšie, ako pocit, ak sa to podarí podať ďalej a takpovediac nainfikovať hoc len jedného človeka tým krásnym pocitom.
Nebudem rozpitvávať, o čom je ZUMBA® fitness a že prečo je tak krásna ako je, lebo aj tak to všetci dobre viete a tí, čo to neviete, kým to nevyskúšate, ani vedieť nebudete. Raz zažiť je viac než tisíc krát počuť. Ak by vás to predsa len zaujímalo alebo sa so slovíčkom ZUMBA® stretávate prvý krát, bližšie sao tom dočítate v sekcii "ZUMBA Sentao".

15. januára 2011 sa mi naskytla príležitosť konečne si spraviť certifikát, ktorý ma oprávňuje byť inštruktorom ZUMBA® fitness.
Od tohto dňa veci v mojom živote dostali veľký spád 


Bol to zážitok, o ktorý sa prostredníctvom hodín budem snažiť s vami podeliť a podať ďalej posolstvo pravej a nefalšovanej atmosféry ZUMBA® fitness.

Teším sa aj na Teba!